Obsah: Bratrstvo neohrožených

O dni D Dick Winters seskočil padákem do německého zázemí aby se zúčastnil bojů na normandských plážích. Během několika dnů se stal velitelem slavné roty E 506. výsadkového pluku, nazývané Bratrstvo neohrožených pro svou neutuchající bojovou morálku. Vedl svou jednotku v bojích v Holandsku, při německé protiofensivě v Ardenách, osvobozoval koncentrační tábor a na konci války obsadil Hitlerovo Orlí hnízdo u Berchtesgadenu. Byl považován za nejlepšího bojového velitele druhé světové války. Na základě jeho pamětí a vyprávění jeho podřízených natočil Stephen Spielberg slavný televizní seriál, který možnost shlédnout i čeští televizní diváci. Jeho kniha je založena na válečném deníku, který si vedl během války, ale obsahuje i dosud nepublikované příběhy, které mu vyprávěli jeho druhové. Winters jako jediný zůstal u roty E od jejího vstupu do bojů až do konce války a tak jsou jeho dosud nikdy nepublikované materiály unikátní. Dick Winters je nositelem vyznamenání Distinguished Service Cross, Purple Heart, Bronze Star Medal a dalších. Major Richard D. Winters (1918, Lancaster, Penn. ) vystudoval na Franklin and Marshall College ekonomii (1941). Po uvolnění z aktivní služby během korejské války po nějakou dobu působil jako instruktor Rangers a poté se stal úspěšným obchodníkem. Nyní žije jako penzista se svou rodinou v Hershey, Penn.
Vytvořil: Jacob
Zdroj: Anotace z knihy Bratrstvo neohrožených