Obsah: Pět malých prasátek

Detektiv, který dokazuje nevinnu ženy, odsouzené pro vraždu manžela, rekonstruuje zločin starý 16 let.
Lucy Craleová přišla ve svých sedmi letech o matku Carolinu, která byla odsouzena a popravena za vraždu svého manžela Amyase, Lucyina otce. Po čtrnácti letech dostává Lucy dědictví jehož součástí je i dopis, který jí matka napsala před svou smrtí a v němž tvrdí, že je nevinná. Lucy se rozhodne očistit její jméno a požádá slavného detektiva Hercule Poirota o prošetření případu. Poirot případ přijímá a nejprve jde za advokátem, který před čtrnácti lety Carolinu obhajoval. Od něj se mimo jiné dozví, že Amyas míval pletky se ženami, což Caroline mlčky snášela, . Až na tu poslední, Elsu Greerovou...
Vytvořil: myska
Upravil: ota61, janajau