Obsah: Prvorozená

Na stavebním pozemku v malém městě Woodsboro narazí dělníci na kosterní nález. Vyjde najevo, že jde o lidské ostatky, které jsou staré bezmála pět tisíc let. Nově otevřené naleziště ihned vzbudí pozornost odborníků i médií, ale vyvolá také mnohé spory mezi obyčejnými lidmi. Mladá archeoložka Callie Dunbrooková je na místo přizvána jako expert na dávnou historii, avšak sama ještě netuší, jak málo toho ví o vlastní minulosti. Ve Woodsboro se setká s nečekaným ohrožením - kvůli souhře nešťastných náhod totiž místní lidé uvěří, že je naleziště prokleté. Stejně nebezpečné se zdá i shledání s nezvládnutelným, ale neodolatelným exmanželem Jakem, který má na vykopávkách pracovat spolu s ní. Callii k jejímu úžasu vyhledá neznámá žena a sdělí jí, že v ní poznala dávno ztracenou dceru. Archeoložka musí chtě nechtě pátrat po své identitě a vracet se hluboko do dětství. Jistí lidé jsou schopni udělat cokoli, aby pravdu neodhalila nikdy...
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize