Obsah: Hranice pomsty

Příběh Hranice pomsty se odehrává na jednom pražském předměstí, kde hlavní hrdina získá v restituci starý opuštěný dům. Hned první večer se objeví tajemný a zvláštní návštěvník, který se svěřuje se zdánlivě banálním příběhem o své sestře, která zmizela z kláštera. V tom okamžiku začíná příběh dostávat zvláštní spád, protože hlavní hrdina se v nejméně očekávaných okamžicích dostává o dvě století zpět, kdy se setkává s týmiž lidmi ve stejných situacích, ale samozřejmě v dobových reáliích.
Situace, které prožije v minulosti, však mají svůj odraz v současnosti. Když se hrdina např. setká s děsivým zjevením letící čarodějnice na koštěti, vrátí se zpět do své doby, aby zjistil, že tutéž čarodějnici v přesně stejném okamžiku spatřil řidič nákladního automobilu, který kvůli tomu před jeho domem havaroval. K dovršení všeho se objevuje táž čarodějnice v roli zdravotní sestry, která místo toho, aby raněnému řidiči pomohla, usiluje o jeho život. Všechny jednající osoby mají své dvojníky v minulosti a zdá se, že události z roku 1796 se s nezvratnou jistotou opakují v roce 1996. Příběh má dramatické vyvrcholení a překvapující závěr, kdy všechny dosud nelogické a nesouvisející události začnou do sebe zapadat.

Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize