Obsah: Síla odvahy

Liz a Jackovi Sutherlandovým přálo v životě štěstí. Během osmnácti let manželství si vybudovali spokojenou rodinu, úspěšnou právnickou praxi a útulný domov ve vile na Hope Street nedaleko San Franciska. Najednou se rázem všechno zhroutí. Den začal radostně jako každé jiné vánoční ráno, byl nabitý očekáváním a prostoupen dětským smíchem. Pro Jacka ale skončila pětiminutová zastávka v kanceláři tragédií. Liz náhle osaměla, ocitla se tváří v tvář bolestným otázkám a dolehla na ni neúnosná ztráta. Jak bude moci žít bez manžela, spolupracovníka a svého nejlepšího přítele? Jak se může oddávat zármutku, když musí utěšovat pět zdrcených dětí, z nichž jedno je navíc postižené? Liz se vzchopí a vrací ke své práci, snaží se zastat úlohu matky i otce a připravuje dokonce nejmladšího syna na speciální olympiádu. Přicházejí jedny svátky za druhými, svatý Valentýn bez květin a bez Jacka, Velikonoce, Den nezávislosti... Pár týdnů před Svátkem práce přivede tragická nehoda nejstaršího syna do nemocnice a do Lizina života vstupuje mladý lékař Bill Webster. Jak postupně léčí jejího syna, stává se Liziným přítelem. Na sklonku léta Liz cítí, že tento vztah jí přináší novou naději. S blížícím se prvním výročím manželovy smrti ji však postihne ještě osobní krize, po níž se bude moci ohlédnout za rokem zármutku a vykročit vstříc novému životu.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize