Obsah: Chinatown s Rózou

Chinatown s Rózou   / František Listopad        Vyd. 1    . - V Praze: Dauphin, 2001  . - 111 s. ; 20 cm        ISBN 80-7272-046-5  : Kč∼169, 00

Krátké reflexivní prózy vypovídají o drobných životních situacích a prožitcích českého exilového básníka a prozaika.
Povídky a kratičké úvahy v tomto souboru autor vytvořil na sklonku 90. let minulé- ho (20. ) století. Zamýšlí se v nich nad příhodami racionálními i iracionálními, nad lidskými slabostmi a touhami a vůbec nad paradoxy ve světě i v nás. František Listopad, který po emigraci žije a píše v Portugalsku, rozhodně nezapomněl na taje a bohatosti češtiny. Jeho práce se vyznačuje mnohotvárností jazyka, bezchybnou stylizací, poetičností a myšlenkovou hloubkou. Pokud čtenář akceptuje filozoficko-poetický podtext autorovy tvorby, jistě jí bude zaujat a inspirován.
Vytvořil: Jacob
Upravil: ota61