Obsah: Mág - Mistr

První kniha trilogie Sága Trhlinové války.

Zajetí na Kelewanu znamená pro většinu obyvatel Midkemie jen otroctví a smrt. Díky skrytým magickým vlohám, které dokáže probudit teprve vyšší učení kelewanských mágů, je však pro Puga počátkem cesty za skutečným poznáním. A díky znalostem nižší midkemské magie, kterou Kelewané přehlížejí, se časem stane prvním mezi sobě rovnými. Zbývá již jen rozhodnout, do kterého z obou světů vlastně patří.
Mocenské spory kelewanské šlechty invazi na Midkemii sice dočasně pozastavily, nyní ale útok opět nabývá na síle a do čela invazních armád se staví sám císař. Proti němu stojí král, který stále hlouběji propadá svému šílenství, rozhádaná šlechta, znesvářené provincie, dlouhými boji s vetřelci oslabené pohraničí a možná i ponurý mág Macros o němž nikdo neví, jaké cíle vlastně sleduje.

Druhá kniha ze dvou.
Vytvořil: macros