Obsah: Záhadné Sedlčansko - Tajemnou českou krajinou

V tomto svazku volného pokračování ze série netradičních průvodců tajemnou českou krajinou se v doprovodu známého spisovatele Pavla Toufara vydejte na Sedlčansko. Poznáte neprávem zapomenutá místa v romantické a pohledné krajině, v nichž se rozehrávají dávné osudy známých i neznámých lidí. Takzvaná "sedlčanská kalva" inspiruje k vyprávění o dávném lékařství, přečtete si tajemné otazníky osudu císaře a krále Karla IV. i věhlasného lékaře Paracelsa. Nahlédnete do životního příběhu slavného polního maršálka Václava Radeckého, který se nedaleko Sedlčan narodil, dozvíte se zajímavé podrobnosti ze sklonku života Jakuba Krčína a poznáte osudovou lásku poslední paní a majitelky líbezného zámku ve Vrchotových Janovicích. Opět společně s autorem navštívíte mnoho památek, které rozhodně stojí za návštěvu. Kniha je osobitým průvodcem dějinami a zajímavými místy jedné z neprávem opomíjených oblastí naší vlasti. Důležité je, že všechna místa jsou dostupná pěšky, na kole nebo autem. Součástí knihy jsou mapy s doporučenými trasami na putování "tajemnou českou krajinou".
Vytvořil: Zdenka
Zdroj: Anotace z knihy Záhadné Sedlčansko - Tajemnou českou krajinou