Obsah: Všechny řeky jdou do moře, moře se však nenaplní

Paměti 2 : všechny řeky jdou do moře, moře se však nenaplní
Paměti Elie Wiesla, člověka, který se rozhodl stát se bojovníkem, vyučovat, sdílet, svědčit, odhalovat a zmenšovat samotu obětí, mají několik vyprávěcích pásem, střídajících se s velkou pestrostí. Hlavní těžiště leží ve zprávách o stavu světa, tak jak jej autor zažíval na četných cestách do zahraničí a jak k němu doléhaly ohlasy světových událostí. Druhý proud tvoří vlastní osudy a literární činnost, prokládané talmudickými úvahami o všech podstatných věcech člověka i lidstva. Wieselovy memoáry dávají možnost nahlédnout do soukromí i do veřejného působení vzácné osobnosti, angažovaného účastníka a svědka nejdůležitějších událostí dvacátého století.
Líčení životních osudů prostřednictvím shrnujícího výkladu osobních politických a společenských postojů. Wieselova kritika se zaměřila nejenom na arabský terorismus, Reaganovu návštěvu hřbitova elitních nacistických jednotek či odhalení Mitterrandovy kolaborace, ale rovněž bojuje s některými aspekty izraelské oficiální politiky nebo se zneužíváním holocaustu k politickým cílům.
Vytvořil: Zdenka
Zdroj: Anotace z knihy Všechny řeky jdou do moře, moře se však nenaplní
Dnes je 27.07.2024
Den 43. výročí úmrtí Brunton Paul