Obsah: Křišťálový palác

Druhá kniha série Kniha Elementů.

Spolu se svým přítelem, mudrcem Feldarem Sepwinem, sestrojí čaroděj Cray Ormoru zrcadlo ze stříbra, dřeva a pavoučích vláken a vetkne do něj kouzlo, jež způsobí, že kdokoliv se do zrcadla podívá, uzří touhu svého srdce. Avšak pro Craye zůstává zrcadlo po dlouhou dobu zamlžené. Až jednoho dne je při pohledu do něj vtažen a spatří obraz mladé dívky. Kdo je ona dívka, však zůstává i nadále tajemstvím.
Z dívky se časem stane nádherná žena a Cray ví, že ji musí nalézt. Ale když za pomoci démonů ze světa Ohně, Vzduchu a ledu konečně najde její domov, jenž se rozkládá v království Ledu, zjišťuje, že tato žena, Aliza, je zcela oddána studiu svého umění. V té chvíli si Cray uvědomí, že jeho úkol teprve začal. Neboť Aliza je ve svém Křišťálovém paláci jako vězeň - a ani Cray nedokáže přemoci zlé kouzlo a osvobodit ji.
Vytvořil: macros
Zdroj: anotace ke knize