Obsah: Stařec a moře piva

Nová kniha Miloslava Švandrlíka - nejvydávanějšího českého humoristického autora. Když v Hemingwayově knížce starý kubánský rybář uloví velkého mečouna, zajásá. Vleče svůj životní úlovek za člunem, těší se na hostinu, ale má smůlu. Z širého moře připlují žraloci a začnou si na mečounovi pochutnávat. Stařec dopraví do přístavu pouhou kostru. Dvakrát dobře na tom ale není ani neduživý český miliardář. Celkem nerozvážně si pořídí atraktivní mladou ženu, radikálně zvýší její životní úroveň, ale i tady úlovek přiláká hladové žraloky. Bohatý stařec, který má plno práce se zažehnáváním celé řady nepříjemných chorob, cítí potřebu svůj velký úlovek bránit. Je to hodný člověk, ale dovede se smířit s tím, když v řadách nápadníků své ženy dochází k nečekaným úmrtím. Ač oslabován ledvinovými kolikami, akutní škytavicí a záněty nosohltanu, je mu proti mysli, když jeho mladá žena baží po mimomanželských požitcích. Se žraloky je však těžké pořízení. Tím spíše, když miliardář kvůli bolestivým kolikám musí pít enormní množství piva.
Vytvořil: Mady
Zdroj: Anotace z knihy Stařec a moře piva