Obsah: Šťastná Fortuna

Příběh, ve kterém je zlo a dobro od začátku jasně pojmenováno a naděje, že dobro zvítězí, je velmi pravděpodobná. Vévoda, lord Accrington, vášnivý hráč a hanebný Starý ďábel připravil svého přítele, těsně před jeho smrtí, špinavým trikem o majetek a jeho syna markýze z Thane o dědictví. Mladý markýz Sylvanus touží po pomstě a hraje s vevodou o rodinný majetek. Neočekávaně získá novou kartu do hry v podobě mladičké krásky, Fortuny Grimvoodové, kterou za markýzem poslala jeho stará guvernantka. Když markýz dívku spatří a pozná komu se podobá, využije této náhody a zosnuje plán, jak odhalit vévodův starý zločin. Dojde k poslední sázce o všechno a markýz vyhrává nejen majetek, ale i lásku oddané Fortuny.
Vytvořil: Zdenka
Zdroj: anotace ke knize