Obsah: Smrtihlav

Další část cyklu Válečné lítice zachycuje účast příslušníků úderného praporu SS Wotan na realizaci plánu Barbarossa ve druhé polovině roku 1941. Po neúspěšném pokusu o invazi do Anglie, kdy úderný prapor ztratil téměř polovinu mužstva, se němečtí vojáci vracejí do kasáren v okupované Belgii. Po tvrdém výcviku čerstvých odvedenců a seznámení s novými tanky je čeká cesta přes Německo na východ. V ranních hodinách 22. června roku 1941 se zúčastní přepadení Sovětského svazu. Po překročení řeky Bug mají za úkol chránit dvě pancéřové divize a zahájit útok na Brest-Litevsk.
"Aristokratický kapitán Dodenburg a vtipálek šikovatel Schulze znovu následují svého majora do pekla. Nejodvážnější vojáci Evropy míří k Rostovu... "
Po dobytí Kyjeva a Sevastopolu se chystá útok na Rostov, kde Němci narazí na tuhý odpor ruské armády. Nejsou připraveni na kruté přírodní podmínky a ocitají se na konci sil. Hitler ale nechce připustit nutnost ústupu z dobytých pozic.

Vytvořil: Zdenka
Zdroj: anotace ke knize