Obsah: Rubikon

Rubikon : triumf a tragédie římské republiky 
Publikace určená odborníkům i laickým milovníkům historie popisuje dějiny posledních desetiletí existence římské republiky.
Římská republika byla bezesporu nejpozoruhodnějším státem v dějinách. Hrstka vesničanů se usadila mezi bažinami a pahorky a jejich potomci dobyli celý tehdy známý svět. Hollandova kniha přináší živý obraz republiky v zenitu její velikosti.
Jádro publikace je věnováno především historickým událostem a osobnostem římského politického a kulturního života 1. stol. př. Kr. Kniha tak přináší dynamický obraz římské republiky v celé její velikosti, popisuje dějinný vývoj století, pro něž je charakteristická všeprolínající osobnost Gaia Julia Caesara, rovněž pak éra Ciceronova a Spartakova, jméno Kleopatřino a mnohých dalších. Seznamuje s dějinami jednoho z nejpozoruhodnějších států v dějinách se všemi jeho extrémy : ambicemi, sebeobětováním, lačností po krvi a dobývání cizích území na straně jedné, touhami po extrémní zábavě a exotických pochoutkách na straně druhé. - Publikace je výborně informačně vybavena : obsahuje chronologický přehled, odkazy a poznámky, prameny a literaturu, rejstřík a seznam map.
Vytvořil: Zdenka
Upravil: janajau
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 03.10.2023
Před 107 lety se narodil(a) Herriot James
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno