Obsah: Jablko je vinno

V prozaických pracích se vyznává ze své lásky k životu a lidem
Úsměvně laděné povídkové etudy o životě ve dvou a o životě vůbec doplňuje jemně ironické vyprávění výtvarník a jeho ženy na téma, které pohlaví je důležitější.
V nevelké společnosti několika manželských dvojic, které se spolu občas scházejí na popovídání, pojedení i popití, vystupuje do popředí František a jeho žena Marta.
Žijí spolu již mnoho let, a jejich manželství je přiměřeně kořeněno drobnými neshodami i tím, jak si navzájem vidí do duše a dovedou si jeden druhého dobírat.
Napětí vyvolává především Františkův vytrvale hlásaný názor, že muži jsou hybnou silou dějin, a že kdyby osudy lidstva závisely na ženách, vysedávali bychom dnes u ohňů doby kamenné. Marta reaguje na Františkovy výpady shovívavým úsměvem a v její mysli se rodí příběhy s historickými tématy.

Upravil: ota61, janajau
Zdroj: mlp.cz + anotace