Obsah: Romeo, Julie a tma

Pavel je student a syn krejčího, který právě dokončil písemné maturitní zkoušky. V parku na procházce potkal dívku Ester s černým kufříkem. Ester plakala. Byla to židovská dívka, která neuposlechla výzvy a nenastoupila do terezínského tábora. Má strach. Pavel jí nabídl úkryt vedle otcovy krejčovny ve starém činžovním domě. Před rodiči to tajil, protože za přechování nehlášené osoby byl trest smrti. O tom neřekl ani Ester. Trávil s ní veškerý svůj volný čas, dělil se s ní o své porce jídla. Zamilovali se do sebe. Hovořili i o svatbě, až skončí válka. Jednou objevil Ester otcův tovaryš, ale byl dobrý člověk, promluvil s Pavlovým otcem a pomohl mu opatřit chléb. Žili ve stálé nejistotě. Hlavním nebezpečím byl soused Rejsek, který bydlel v podkroví. Jeho zatčení viděla Ester oknem a pochopila, co se děje. Chtěla pryč, aby Pavlovi neublížila. Pavel jí proto slíbil, že ji odveze na venkov ke své tetě, ale k tomu už nedošlo. V noci obsadili Němci každou ulici, neboť vypátrali, kde se skrývají pachatelé atentátu na Heydricha. Druhý den se v dílně objevil Rejsek, snažil se dostat k Ester. Postavil se mu tovaryš Čepek, který Ester nakonec skryl v pracovně. Ta už ale nechtěla do nebezpečí uvádět celý dům. Vyběhla do ulice a byla zastřelena.
Vytvořil: Paja
Upravil: ota61, pan.Kchiu