Obsah: Milovat po česku

Tři šovinistické pohádky
Tři zamilované pohádky, nebo snad tři naděje na pohádkový příběh, končící neočekávaným rozuzlením, možná trochu andersenovsky, ale v každém případě tři dramatické příběhy, plné emocí a vášní, o tom, jak jedna ke štěstí přišla - nebo lépe - jak mohla přijít a nepřišla. Obsah knihy lze také postihnout několika základními body:

Věříme v pohádky
Život nás dennodenně vrací do reality a naše pohádkové představy kazí a ničí
My stále věříme v pohádky
Ať se děje co se děje, je stále potřeba věřit v dobrý konec

Autorka si v knize nebezpečně lehce zahrává s tabuizovanými tématy - s mužskou odvahou a ješitností, ženskou nepokorou a nezávislostí, a dokonce i s nacionálními prvky, akcenty a pnutími. Klidně bychom mohli říci, že se nevážně zaobírá problémy, do jaké míry je svět globalizovatelný a kde se pokus o glajchšaltaci světa beznadějně zasekne na něčem neuchopitelném a nepopsatelném. I když nás autorka přesvědčí, že láska nezná hranic, zároveň jasně dokáže, že globalizace je zcela nemožná, a dokonce vyloučená, neboť se nutně zasekne v posteli. Ale jinak se nemusíte bát vůbec ničeho, příběhy nekončí rasovými čistkami ani nacionálním vyvražďováním, a nekončí ani špetkou nenávisti. Neboť nic není myšleno vážně, tragicky a fatálně. Pohádky se špatným koncem jsou vtipným čtením a vše je zde viděno z nadhledu a s notnou dávkou sebeitonie a nadsázky. Poselství knihy je podřízeno jen jednomu: všeobjímající lásce a lásce až navěky.
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 28.03.2024