Obsah: Anna a král

Thajsko... Dlouho se té exotické zemi říkalo Siam, i když dnes leckdo už neví, co slovo Siam znamená. V předminulém století se kolem tohoto skoro ještě středověkého království začal svírat kruh. Evropské velmoci si dělily svět a v jihovýchodní Asii zůstával v jejich obklíčení nezávislý už téměř jen Siam. V té době pozval jeho král Mahá Mongkut do Bangkoku učitelku Annu Leonowensovou, aby začala v angličtině vzdělávat jeho děti, a především nejstaršího prince Čulálongkorna. Princ, později král, se po vzoru svého otce stal velkým reformátorem a země si nakonec svou nezávislost udržela. Ale kdo ví... Možná by to nedokázal, kdyby ho v mládí neučila schopná, obětavá a odvážná žena. Anna Leonowensová. Zapsala se do dějin Thajska a často se na ni vzpomíná. A o jejím životním příběhu je tato kniha.
Zdroj: Anotace z knihy Anna a král
Dnes je 24.04.2024