Obsah: Bohové a hrdinové antických bájí

Obnovené vydání populární a zatím nejlepší encyklopedie antické mytologie od oblíbeného autora. Vojtěch Zamarovský vypráví zajímavou formou "slovníku ke čtení" o osudech bohů a hrdinů starověku a u hesel o každé významné postavě jsou odkazy na její ztvárnění v uměleckých dílech od antiky do současnosti. Neboť jak píše profesor Zamarovský v úvodu ke knize - tito "bohové a hrdinové mají podivuhodný osud: ačkoli nikdy nežili, přežili mnohé historické osoby, které byly skutečnými hrdiny nebo se prohlašovaly za bohy. Zrodila je lidová fantazie Řeků a Římanů (zčásti i jiných národů) v době před vynálezem železného pluhu a většina z nich se dožila atomového věku. Setkáváme se s nimi v příslovích a literatuře, v názvech kosmických raket a v astronomických atlasech, v dílech sochařů a malířů, ve výtvorech dramatiků a hudebníků, v běžné konverzaci i v projevech státníků. Mnozí z nich budou žít v povědomí lidstva tak dlouho jako lidstvo samo. "
Upravil: java
Zdroj: Anotace z knihy Bohové a hrdinové antických bájí