Obsah: Faraoni a kouzelníci

Faraoni a kouzelníci Jiřího Tomka – krásně ilustrované čtení o starém Egyptě pro malé i velké s ukázkami starých moudrostí a nápisů na stěnách chrámů. Starověký Egypt - jedna z nejstarších civilizací, kterou nepřestáváme obdivovat. S úctou a úžasem hledíme na velkolepé pyramidy, chrámy, sochy, malby, papyry a drobné předměty denní potřeby z dob mocných faraonů. Svědectvím rozkvětu faraonské říše jsou i literární památky - mýty, pohádky, povídky, bajky, cestopisy, proroctví, milostné písně a chvalozpěvy. Knížka Faraoni a kouzelníci zlomek tohoto literárního bohatství odkrývá. Autor nás zavede k posvátné řece Nilu tak jako v předcházející knize Bohové a faraoni. Tentokrát vstoupíme do pozdějšího období slavné říše mezi vznešené faraony, jako byli Ramesse II. Veliký a Thutmose, seznámíme se s kouzelníky Chamuasetem a Siusirem, i s neprávem opomíjenou královnou Zénobií. A samozřejmě že nevynecháme setkání s nejznámější faraonkou této doby, královnou Kleopatrou. S ní prožijeme poslední chvíle samostatnosti starověkého Egypta a události spojené s proslulými Římany Caesarem, Antoniem a Octavianem. Obě knihy Jiřího Tomka tvoří ucelený soubor vyprávění o starém Egyptě, který nás provede staroegyptskými mýty přes příhody faraonů Staré říše, Střední říše a Nové říše až do ptolemaiovské a římské doby. Nenechme se tedy pobízet a vkročme do světa tajemných i skutečných příběhů, které nám tu zanechala země s nejdelší literární historií.
Zdroj: Anotace z knihy Faraoni a kouzelníci
Dnes je 20.04.2024