Obsah: Jaroslav Havlíček : neklidné srdce

Jaroslav Havlíček : neklidné srdce: vzpomínky, reflexe, literární místopis, korespondence  / Literární mapu s doprovodným textem vytvořila Marie Havlíčková, úv. esej a pozn. naps. Nella Mlsová, výběr z korespondence sest. Hana Taudyová        1. vyd    . - Liberec: Bor, 2006  . - 143 s. , 16 s. obr. ; 22 cm  . - (Odkazy)    . - Vyd. : Liberec: Odkazy  ISBN 80-86807-27-4  : Kč∼235, 00

Kompozice textů věnovaných prozaickému dílu Jaroslava Havlíčka, především jeho "jilemnickým románům". Výbor se soustřeďuje zejména na texty dosud nepublikované.
Úvodní esej je věnován právě těmto nepublikovaným textům většinou osobní povahy. Komentuje výbor z Havlíčkovy korespondence z let 1915-1926 adresované jeho budoucí ženě Marii, který tvoří další část kompozice. Jejím jádrem je "literární mapa" Jilemnice, - autorkou je Marie Havlíčková. Popisuje v ní místa a postavy, o kterých vyprávějí autorovy prózy.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz