Obsah: Hlídač č. 47

Psychologický román o válečném veteránovi, který se vyrovnává se svým osudem, životními zkušenostmi, láskami a s osudovou žárlivostí. Do života bývalého vojáka Františka Douši osudově zasáhne několik tragických náhod, jejichž důsledky se projeví až po letech a připomenou, že nevyvrácená lež se snadno může stát obecně přijímanou pravdou. Psychologický román o traťovém hlídači, který díky předstírané hluchotě spatří nelichotivý obraz, jenž o něm stvořily lidské pomluvy, bývá kritiky často uváděn jako Koptova nejlepší próza. Kniha, vydaná poprvé v roce 1926, se již ve třicátých letech dočkala filmové adaptace podle scénář Otakara Vávry a v režii Josefa Rovenského a Jana Svitáka. Čerstvý remake tohoto snímku vytvořil režisér Filip Renč.
Zdroj: Anotace z knihy Hlídač č. 47
Dnes je 19.03.2024