Obsah: Ílion

První kniha dilogie Ílion.
O hněvu Achillea, syna Péleova, zabijáka soucit neznajícího, osudem k smrti předurčeného, nám zpívej, ó Múzo. Tak začíná nejslavnější Homérův epos a jsou to i první slova románu Dana Simmonse. Ale to je jen úvod, jen vstup do knihy, která nám představí bohy a hrdiny starověkého Řecka, Achájce i Trójany, ve zcela novém světle. Průvodcem nám je profesor Thomas Hockenberry, který celý život studoval a přednášel Illias a Odysseu... a teď je dennodenně z vůle Múzy Meleté přítomen obléhání Tróje. Snídá s prostými vojáky obou znepřátelených stran a pokouší se s větším či menším úspěchem zasáhnout do dění. Současně probíhá děj na Zemi, která je po mnoha a mnoha katastrofách obydlena pouze zbytkem lidstva, které je negramotné. Všichni cestují faxem - ale jen tam, kam je to dovoleno - a jsou obsluhováni podivnými tvory - voynixy. A nakonec jsou tu moravci - obyvatelé jupiterovských měsíců - a jejich expedice, která má zjistit, proč se v posledních letech tak zvýšila kvantová aktivita na Marsu... Dan Simons namíchal neuvěřitelný koktejl z věcí na první pohled nespojitelných. A tato směs je nesmírně čtivá a zajímavá. 1. kniha řady New Space Opera.
Zdroj: Anotace z knihy Ílion
Dnes je 28.03.2024