Obsah: Jako řeka, jež plyne - Vyprávění z let 1998-2005

Jako řeka, jež plyne je soubor vyprávění, úvah a myšlenek, který představuje příčný řez literárním dílem Paula Coelha a zřetelně odráží šíři tvorby proslulého brazilského autora. V krátkých textech z posledních let spojuje spisovatel své zážitky z cest, vyslechnuté příběhy a setkání s neobyčejnými lidmi se zamyšlením nad odvěkými problémy člověka. Projevuje neutuchající zájem o všechno, co se děje třeba v nejvzdálenějších končinách světa, čerpá z moudrosti Východu, z Bible, z Koránu, ze židovských legend i z folkloru různých národů a zároveň komentuje některé současné události. Ze 103 textů, které v průběhu času vycházely v novinách a časopisech v mnoha zemích světa, už některé znají i čeští čtenáři přílohy "Salon" listu Právo. Krátké, ale pronikavé úvahy zachycují drobné, a přitom věčné okamžiky lidské existence nahlížené z mnoha různých úhlů. Kaleidoskop postřehů o lidské povaze, literární tvorbě, dějinách či běžném každodenním životě přibližuje čtenářům autorův způsob myšlení více než kdykoli předtím a je esencí filozofie člověka, který pozoruje život stejně vyrovnaně, jako by hleděl na klidnou říční hladinu.
Zdroj: Anotace z knihy Jako řeka, jež plyne - Vyprávění z let 1998-2005
Dnes je 28.03.2024