Obsah: Případ roztěkané rusovlásky

Právník Perry Mason znovu zasahuje do nejasných případů své právní praxe.
Další z řady klasických „gardnerovek".

V Případu roztěkané rusovlásky jsou Masonovou šlechetností obdařeni hned dva lidé najednou. Evelyna Bagbyová, rudovlasá dívka bez prostředků, s níž se osud příliš nemazlil, čelí obvinění z krádeže šperků dvěma ženám z hollywoodské smetánky. Mason pomůže jejímu obhájci Neelymu odvrátit obvinění a uvede ho do velkého světa právničiny tím, že se společně pokusí vymáhat pro Evelynu odškodnění za křivé nařčení. Pár záhadných okolností ale celý případ zkomplikuje a navíc je nalezena mrtvola... Losangaleská policie považuje Masonovu klientku za hlavní podezřelou. Zřejmě se někdo snaží na ni celou vraždu svést. Podaří se Masonovi dokázat její nevinu? Oslňující rozuzlení jako vždy odhalí až v soudní síni.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize