Obsah: Lásky Žofie Bosniakové

Autor Čachticke pani Jožo Nižnanskýi v tomto románu oživuje poutavé duše oplívající milostnými zápletkami a politickými intrikami. Spisovatel rozebirá nejen všechny lásky Žofie Bosniakové, ale i tehdejší dobu v její pestrosti a rozmanitosti. Toto historické téma už dříve inspirovalo P. O. Hviezdoslava ke zpracování zdařiilého eposu. V knize se jasně odráží jemná duše a čistý člověk, jímž byla Žofie Bosniaková. Spisovateli se skvěle vydařily epizodické postavy, v nichž se zaskvěl i jeho smysl pro humor s romantickou perokresbou. Příběh je dotvářen obrazy majestátného Strečna, Fiĺakovského a Muranského hradu. Kniha rozhodně zaujme všechny čtenáře, kteří mají rádi historickou literaturu opředenou spletitostí lidských vztahů.
Zdroj: Anotace z knihy Lásky Žofie Bosniakové
Dnes je 28.03.2024