Obsah: Muž naruby

Román ze série Komisař Adamsberg.

V provensálských Alpách, kde žije v rezervaci skupina vlků, kdosi začne rdousit nejdřív ovce, pak také lidi. Je to obrovský vlk, jak se lidé domnívají v prvních případech? Nebo se vrátil legendami opředený tajemný vlkodlak neboli „muž naruby", jak věří mnozí místní starousedlíci? Ale možná je všechno ještě úplně jinak...
Záhadě přijde na kloub až v závěru napínavé knihy náš známý flegmatický, intuitivní komisař Adamsberg, kterého k případu po dlouhém váhání zavolá jeho věčná láska Camille. Ta kromě své profese hudební skladatelky účinkuje i jako instalatérka a řidička kamionu.
Román přináší nejen strhující zápletku, ale též vynikající charakteristiky postav, z nichž je tentokrát větší důraz než na Adamsbergovi na Camille.
Kniha dostala roku 2000 Cenu francouzské kritiky za knihu s tajemstvím a Velkou cenu za černý román.
Zdroj: Anotace z knihy Muž naruby
Dnes je 27.07.2024
Před 200 lety se narodil(a) Dumas Alexandre (1824)