Obsah: Nebezpečí na Nilu

Romina obdrží nečekanou a především krutou zprávu: její bratr Chris zemřel. Z výpravy do Egypta, kde hledal nové podněty pro své knihy, se již nevrátil. Romina se zároveň dozvídá, že byl na stopě převratnému objevu, který by podle Chrisova dopisu měl způsobit celosvětový skandál. Proto nevěří tomu, že zemřel na horečku dengue, ani vteřinu nelení a rozhodne se, že se do Afriky vydá na vlastní pěst, zjistit, co se Chrisovi vlastně přihodilo. Na návštěvě u svého poručníka generála Fortescue se setkává s bratrovým přítelem, mladíkem Merlinem. Ten považuje její cestu do Afriky za příliš nebezpečnou a navíc má v úmyslu pátrat po Chrisovi sám. Romina odmítá přenechat iniciativu komukoliv jinému a tak nakonec na cestu vyrážejí společně. V Africe je nečeká žádná příjemná dovolená. Skutečně se tam děje něco krajně podezřelého, bohužel nemají k dispozici žádná vodítka, která by jim ukázala cestu. Zjišťují informace, jak se dá. Nebrání se převlekům, vystupují i jako manželé, jen aby docílili vytýčeného cíle. To se jim nakonec s vypětím posledních sil podaří, dokonce je na samém konci cesty čeká překvapení: Chris nezemřel, ale byl zajat lidmi, kteří našli novou drogu a rozhodli se, že s její pomocí ovládnou svět. Všichni tři se ocitnou v bezprostředním ohrožení života, avšak s vynaložením společného úsilí vítězí. Romina navíc zjišťuje, že její nenávist k Merlinovi se proměnila v hlubokou lásku. Ke svému nemalému údivu se jí Merlin, když se domnívá, že jejich osud je zpečetěn, přiznává, že ji miluje také.
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 20.04.2024