Obsah: Pes, který hovořil s bohy

Když studentka Elizabeth, jež se připravuje na medicínu, náhodou narazí na laboratorního psa Damiena, netuší, jak dalekosáhlé důsledky to bude mít pro její život i její názory. Jako jediná dcera, vychovávaná otcem a dědečkem, kteří zasvětili celý svůj život kardiochirurgii, vyrůstala v přesvědčení o správnosti vědeckého výzkumu a experimentů na zvířatech ve jménu záchrany lidských životů a velice brzy je bude muset provádět sama, jelikož chce pokračovat v šlépějích svých mužských vzorů. Avšak nyní, pohnuta osudy jednoho konkrétního psa, stojí před nelehkým rozhodováním. Musí volit mezi láskou a z ní vyplývající zodpovědností vůči svému prvnímu opravdovému - třebaže čtyřnohému příteli, a láskou a loajalitou k rodině a hodnotám, jež její členové vyznávají. Zcela ojedinělý příběh o věrnosti, odvaze a přátelství této pozoruhodné dvojice, které svou intenzitou předčí mnohé mezilidské svazky, nastoluje otázku postoje lidstva jakožto celku ke zvířatům a etiky jejich využití k experimentům.
Zdroj: Anotace z knihy Pes, který hovořil s bohy
Dnes je 25.04.2024