Obsah: Pohled srdcem

Romantický příběh z počátku 19. století odehrávající se v anglickém hrabství Sherwoood. Hlavní hrdinka, mladá půvabná Erlina žijící po smrti svého otce jen s malým bratrem, zůstává po požáru rodného sídla bez střechy nad hlavou a bez prostředků. Nezbývá jí nic jiného, než požádat o azyl majitele panství, mladého markýze, který se těší špatné pověsti, nechává svůj majetek nezodpovědně chátrat a lidé z okolí, závislí na práci na jeho pozemcích, živoří. Jaké je však Erlinino překvapení, když zjistí, že markýz je zoufalý a nešťastný muž, který přišel o zrak a rezignoval na svůj život. Energická Erlina se rozhodne nejen pozvednout panství, ale i vrátit mladého muže do života. To ještě netuší, že bude muset vytrhnout markýze ze sítě rafinovaných intrik, které ho ohrožují.
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 26.04.2024
Před 112 lety se narodil(a) van Vogt A.E.