Obsah: Obecné dějiny hanebnosti

Kniha se skládá z drobných většinou velmi krátkých příběhů, popisujících životní příběhy většinou neznámých padouchů, od počátků devatenáctého století až do šedesátých let dvacátého století. Tak můžeme sledovat hanebnosti Lazaruse Morella, který získával jmění tím, že nabádal černochy, aby utekli od svého pána a znovu je prodával s příslibem, že část kupní ceny jim odevzdá a nakonec jim pomůže k definitivnímu útěku a svobodě. O podvodu Toma Castra, který pod vlivem svého černého a vyjímečně chytrého sluhy předstírá, že je synem lady Tichbornové (její skutečný syn zemřel při nehodě na moři) a přes svou až do očí bijící nepodobnost se sirem Tichbornem dokáže několik let žít v bohatství této rodiny. Kdyby se jeho černému sluhovi nestala nehoda, nejspíš by tak dokázal žít až do své smrti. Či příběh o pirátce vdově Čingové. Soubor obsahuje jména mnoha padouchů, ale jediným, kterého asi opravdu všichni znají je Billy Kid.
Dalšími příběhy jsou: Dodavatel ničemností Monk Eastman
                              Nezištný vrah Billy Harrigan
                              Nezdvořilý mistr obřadů Kocuke no Suke
                              Maskovaný barvíř Hákim z Mervu atd.
Vytvořil: Roza
Zdroj: anotace ke knize