Obsah: Proč zrovna já?

Detektivní román z poválečné Anglie, kde se záškodnická organizace snaží zemi z mezinárodního hlediska co nejvíce poškodit. Bývalý člen jednotky commandos Martin Corridon žije po válce v Londýně a nemá právě nejlepší pověst. Jednoho dne mu jeho známá ukáže bílý nefritový prsten, který u ní kdosi zapomněl. Zanedlouho je zavražděna a vše nasvědčuje tomu, že to bylo právě kvůli prstenu. Na Corridona se obrátí plukovník Ritchie, jeho bývalý nadřízený za války a požádá ho o pomoc. V Anglii totiž působí tajná organizace, která se nefritovými prsteny prokazuje a která se snaží zemi co nejvíce poškodit. Ve hře je také Ritchieho krásná neteř Marian. Corridon se tedy musí rozpomenout na své tvrdé válečné zkušenosti a pokusí se do organizace proniknout. Nebezpečná hra o život se rozbíhá a krutě zasahuje všechny strany konfliktu.
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 27.07.2024