Obsah: Skřivan a lev

Hraběnka Karolína de la Romme Allery, čtenářům známá z prvního dílu trilogie Růže a meč, pokračuje ve svých milostných a jiných dobrodružstvích. Svatební zvony vyzvánějí pro krásnou Karolínu a jejího vyvoleného, vévodu von Belomer. Ale jak se zachová nevěsta, když se ženich nedostaví na svatbu? Naše hrdinka neztrácí čas zbytečným pláčem; rozzlobeně roztrhá svatební šaty, pošle hosty domů a sbalí se na cesty. Hledá svého milovaného, aby se dopídila důvodu jeho nepřítomnosti v tento velký den. A tak začíná celá řada nejpestřejších dobrodružství, která berou čtenáři dech a nedovolí mu odložit knihu z ruky. Karolína nakonec najde svého nastávajícího a svatba se pak koná na tom nejneobvyklejším místě. Osud však proti jejich štěstí opět zasáhne, když se novopečený ženich vydá na krátkou plavbu s politickou misí. Cestou je potkávají nová dobrodružství, na nejrůznějších místech v Evropě i v Orientu, situace plné vášní a emocí. Ačkoli se to zdá téměř nemožné, Karolína přestojí všechna utrpení a vyvázne ze všech nebezpečí. Láska a touha po vévodovi jí dávají sílu překonat všechny překážky. Vrátí se k němu zralejší a ještě krásnější než dřív.
Zdroj: Anotace z knihy Skřivan a lev
Dnes je 16.04.2024