Obsah: Spodní zrcadla

Jihočeské japonérie, i tak je možné označit verše, které připomínají netypická haiku. Básně jsou plné přírodních obrazů a erotického napětí, dětské bezprostřednosti, překvapivé poetiky a autentických emocí. Jedná se v současné české literární nadprodukci o vzácné, osvěžující a povzbudivé čtení, které k nám zaznívá z magické Šumavy. D. J. Žák je dosud autorem šesti básnických sbírek a novely AXE Africa, v níž navázal na francouzskou tradici Robbe-Grilletova nového románu. Jeho básně byly přeloženy do čtyř jazyků a básník Petr Král je zařadil do Almanachu české poezie druhé poloviny 20. století, který vydal pařížský Gallimard. Knížku zdobí černobílé ilustrace, jejichž tvůrcem je sám autor textu. Doslovem opatřil Ivo Harák.
Zdroj: Anotace z knihy Spodní zrcadla
Dnes je 29.03.2024