Obsah: Uloupená láska

Romanticko-dobrodružný příběh fregatního kapitána a jeho vzdálené sestřenice, která s ním pluje za snoubencem. Conrad Horn se proslavil vítězstvími v bitvách během války Anglie s Francií v roce 1815. Po návratu mu Admiralita svěří velení na moderní dvoupalubové lodi a má odplout do Antiguy. Tam měla americkým korzárům zamezit, aby bránily anglickým lodím v plavbě. Také měl dopravit hraběnku Deloru, sestřenici z druhého kolena, k jejímu nastávajícímu, antiguyskému guvernérovi. Conrad není tímto úkolem právě nadšený, protože Delora pochází z té rodinné větve, s níž se téměř nenávidí. Když ji uvidí, je velmi mile překvapen. Během plavby je přepadnou korzáři, Conrad je vážně zraněn, Delora mu zachrání život a on pozná, že se jí nemůže vzdát.
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 19.04.2024