Obsah: Dračí rod

spoluautor: Todd J. McCaffrey,   (syn autorky)
Pokračování ságy z planety Pern, kde lidé a draci žijí v telepatické symbióze.
Děj románu Dračí rod se podle vnitřní chronologie odehrává během třetího Míjení. Hrdiny příběhu tentokrát nejsou stateční drakeni a draci, kteří se spolu domlouvají telepaticky a ovládají bleskové přesuny v prostoru i čase, ale skupina obyčejných dětí z chudého hornického tábora, které se starají o mládě hlídacího whera - menšího, šeredného tvora, jen vzdáleně příbuzného s draky, který má střežit horníky před plynem a závaly v důlních štolách. O hlídacích wherech toho Perňané moc nevědí, a teprve děti objeví jejich zázračné schopnosti, které dokážou zachraňovat lidské životy a dodat ošklivým nočním tvorům na důstojnosti. Osiřelý Kindan, slepá Nuella a oddaný Zenor se svou bystrou sestřičkou Rennou jsou rovnocennými partnery světu dospělých, protože mají odvahu uskutečňovat svoje sny a jít proti tradici, která se přežila. Napínavý příběh ze ztracené zemské kolonie na planetě Pern o soužití lidí a draků strhne dospělé i dětské čtenáře a potvrdí jim, že na světě je možné všechno - i existence přátelských, vznešených a věrných draků.
Zdroj: Anotace z knihy Dračí rod
Dnes je 28.03.2024