Obsah: Jméno korábu

Se jménem Pavla Renčína se český čtenář nesetkává poprvé - v roce 2004 zaznamenaly velký úspěch jeho Nepohádky. Stejně jako Nepohádky i příběh Jméno korábu se odehrává takříkaje za zády všedního světa. Bezejmenný kapitán se vydává na moře hledat jméno svěřené lodi. Na této vodní pouti za podivuhodných okolností přibývají na lodi neobvyklí cestující neobvyklých jmen i osudů a stávají se členy lodní posádky. Jejich společná pouť nepostrádá napětí, a jelikož se na palubě objeví půvabná dívka, nepostrádá ani lásku. V jakémsi odysseovském putování, velmi křehkém a poetickém a bohatém na dobrodužné situace, autor dovádí čtenáře do cíle své cesty a činí tak jazykem nadmíru kultivovaným a poetickým. Vynikající kniha pro všechny, kdo mají rádi neotřelé dobrodružství a krásnou češtinu.
Zdroj: Anotace z knihy Jméno korábu
Dnes je 24.04.2024