Obsah: Pověsti z Čech, Moravy a Slezska

Pověsti z Čech, Moravy a Slezska představuje malým i velkým Vladimír Hulpach, který se již po mnoho let věnuje sběru, studiu a literárnímu zpracování lidových pohádek, pověstí a bájí. Autorem několika pražských legend je Václav Cibula. Působivými ilustracemi text doprovodil Václav Kabát. Kniha je rozdělena do tří oddílů - Za časů bájných a nejstarších, Za doby střední a Za doby nové - a přináší nespočet veselých i vážných příběhů, v nichž se čtenář setká s Pánem Ježíšem, Jidášem i svatým Ivanem, s praotcem Čechem, Šemíkem i Durynkem, s Perchtou z Rožmberka, bratrem Palečkem i Albrechtem z Valdštejna, ale i s Krakonošem či věčným poutníkem, o všech těch skřítcích, světýlkách, hastrmanech a pekelnících ani nemluvě...
Vytvořil: Mady
Zdroj: Anotace z knihy Pověsti z Čech, Moravy a Slezska