Obsah: Co v učebnicích dějepisu nebylo podruhé

Volné pokračování knihy Co v učebnicích dějepisu nenajdete opět nahlíží za kulisy historie. Vždyť zdaleka ne všechno se v minulosti odehrálo tak, jak se to stále učí ve školách. Autoři i tentokrát zdařile bourají zažité představy a předkládají nám jak nové pohledy na historii, tak si všímají dodnes nerozluštěných záhad. Například nač vlastně zemřel největší dobyvatel starověku Alexandr Makedonský? Středověk nepřál homosexuálům a dokonce i někteří panovníci museli svoje sklony skrývat. O učiteli národů Janu Amosu Komenském zdaleka nevíme všechno. Proč musela zemřít údajná vnučka cara Petra Velikého kněžna Tarakanová? Nakolik ovlivnila aféra s náhrdelníkem pro královnu Marii Antoinettu dějiny Francie?
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 20.04.2024