Obsah: Marné lásky

Ve sbírce povídek ve které se autorka vrací do míst svého dětství a mládí na pražskou Malou Stranu, doplňují její povídky s tajemstvím.

Mozaika nerudovsky laděných příběhů vytváří barvitý obraz části našeho hlavního města a života jeho obyvatel převážně ve 40. a 50. letech 20. stol. Postavy a figurky z Malé Strany, Pohořelce a Břevnova jsou hrdiny autorčina vzpomínkového vyprávění. Zajímavější je druhá část knihy, kterou tvoří nápadité a kvalitní povídky, někdy až hororového, jindy detektivního ladění. Jsou plné podivného napětí a tajemna, ač ukotveny v reálném prostoru a čase, vypovídají o tajemstvích duše člověka, prostoru i relativnosti času. Mnohé z těchto povídek si odnesly cenu v soutěži o nejlepší povídku roku.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 29.03.2024