Obsah: Případ nedbalé nymfy

Právník Perry Mason znovu zasahuje do nejasných případů své právní praxe.
Další z řady klasických „gardnerovek".
Nové vydání řady proslulého mistra detektivních příběhů E. S. Gardnera se známým losangeleským obhájcem Perrym Masonem, jeho oddanou sekretářkou Dellou Streetovou a nepostradatelným soukromým detektivem Paulem Drakem. Vyznačují se brilantní zápletkou i atraktivním vykreslenímvšech vrstev americké společnosti, ale jejich těžištěm je především obhajoba klienta, při níž Gardner v autobiografické postavě Perryho Masona rozehrává své jedinečné umění advokátních kliček a křížových výslechů, jimiž dokáže své klienty, bojující se zavilým státním zástupcem Hamiltonem Burgerem či neschopnou policií, vysekat i z těch nejzapeklitějších situací. Případ nedbalé nymfy nepostrádá nic z výše uvedených znaků – z večírku konajícího se v sídle známého kalifornského boháče na jeho soukromém ostrově vběhne v panice do moře mladá žena a jejím zachráncem se stává samotný Mason. Jejímu vysvětlení však neuvěří, naopak je v očích policie sámpodezřelý z krádeže šperků, a proto vezme vyšetřování do vlastních rukou.
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 24.04.2024