Obsah: Tma

Jedenáctá kniha série Inspektor Rebus.
Edinburgh je ve varu - po třech staletích se opět stane sídlem Skotského parlamentu. K jeho budově, paláci nedaleko policejní stanice v St Leonard's, se váže legenda o sluhovi, kterého právě v době jednání o sjednocení Anglie a Skotska (1707) šílený vévodův syn upekl na rožni a snědl. A v tomto zazděném krbu je nyní při rekonstrukci objevena dvacet let stará mrtvola. Zanedlouho dojde jen pár kroků odtud k dalšímu zločinu - je zavražděn přední politik kandidující do Skotského parlamentu. Brzy poté spáchá sebevraždu bezdomovec, který kupodivu má na kontě čtyři sta tisíc liber...
Svérázného edinburského detektiva inspektora Johna Rebuse, úspěšného řešitele mnoha záhadných případů, milovníka rockové hudby, alkoholu a atraktivních žen, který si v práci často dělá, co chce, jeho šéf pověřuje na první pohled prestižním úkolem – prací v Parlamentním výboru pro spolupráci s policií, zřízenému k zajištění bezpečnosti budoucího Skotského parlamentu. Ve skutečnosti se však těší, že ho pár měsíců před svým odchodem do penze nebude mít na očích. Jenže za dané situace Rebus nedokáže zůstat stranou, a i když ho tím nikdo nepověřil, ujme se vyšetřování. Jak se vynořují další fakta o těchto třech případech, začne si klást otázku, jestli spolu nějak nesouvisejí; a s jistotou očekává další problémy, když je z věznice předčasně propuštěn nejmocnější zločinec Edinburghu, na jehož odsouzení měl Rebus před lety lví podíl.
Zdroj: Anotace z knihy Tma
Dnes je 28.03.2024