Obsah: Černý jestřáb sestřelen - Příběh moderní války

Devětadevadesát elitních amerických vojáků padlo do pasti uprostřed nepřátelského města. Když padla noc, obklíčily je tisíce střelců. Jejich ranění krváceli k smrti. Docházely jim munice, voda i zdravotnický materiál. Toto je příběh o tom, jak se tam dostali - a jak se odtamtud probojovali. Je to příběh jedné války.Černý jestřáb sestřelen vás strhne do přeplněného tržiště v srdci somálského Mogadiša spolu se speciálními silami americké armády - a vtáhne vás doprostřed nejintenzivnějšího boje amerických vojáků od války ve Vietnamu.Žurnalista Mark Bowden, nositel literární ceny, dramaticky zachycuje tento trýznivý osud očima mladých mužů, kteří ten den bojovali. Využívá rozsáhlé rozhovory s účastníky z obou stran a rovněž i video záznam z boje a přepisy rádiových hlášení, aby maximálně oživil jejich příběh.
Zdroj: Anotace z knihy Černý jestřáb sestřelen - Příběh moderní války
Dnes je 16.04.2024