Obsah: Paní temnot

Desátá kniha série Případy sestry Fidelmy.

Když se sestra Fidelma doslechne, že její věrný saský společník, bratr Eadulf, je v sousedním království Laigin obviněn z vraždy novicky, okamžitě se vydává na cestu, aby svému příteli pomohla. Její pátrání začíná v opatství Fearna, kde se zločin odehrál a kde také Eadulfa vězní. V čele opatství stojí abatyše Fainder, záhadná, nesmlouvavá žena, která prosazuje uplatňování nových církevních zákonů před zákony své země, a podle těchto zákonů hrozí Eadulfovi smrt. Fidelma nemůže popřít, že důkazy proti němu jsou zničující, avšak postupně přichází na to, že nic není takové, jak se na první pohled jeví, a po mnoha zvratech, dramatických událostech a střetech s dávným protivníkem biskupem Forbassachem se jí podaří přijít na kloub nebezpečným souvislostem a vztahům a zločineckému spiknutí, jehož obětí se málem stal sám Eadulf.

S příběhem znalce keltské kultury a historie Petera Tremayna se opět ocitáme v Irsku sedmého století a spolu s dálaigh, neboli advokátkou soudního dvora, Fidelmou vstoupíme do barvitého vyprávění z časů stále ještě zahalených tajemstvím.
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 23.04.2024