Obsah: Gangster

Gangsterská "rodinná sága" je Kmotrem nové doby. Děj začíná na počátku 20. století v Itálii úsilím dělníka Paola Vestieriho vymanit se ze spárů místní mafie. Jeho syn Angelo sám nakonec zakládá zločineckou organizaci, která se chystá vytáhnout do boje proti dalším mafiím a ovládnout hlavní město zločinu - New York... Angelovi se nakonec podaří uskutečnit svůj životní sen; dožívá se vysokého věku a vychovává si rovněž svého nástupce. Autorovi se podařilo barvitě zachytit období téměř sta let, v nichž se dějiny americké mafie prolínají s oficiální historií. Napínavý děj střídá se strhujícím popisem prostředí italských přistěhovalců, prohibice, let válečných i poválečných, a vytváří plastický obraz krví prosáklého století.
Zdroj: Anotace z knihy Gangster
Dnes je 19.04.2024