Obsah: Zlato džungle

Dramatický román ze současného zlatokopeckého tábora ve filipínské džungli, do kterého vnáší řád a civilizované podmínky mladá šéfová. Dosavadní majitel zlatého dolu našel po sňatku s mladou ženou jiný smysl života a vedením dolu pověřil svoji razantní švagrovou. V táboře uprostřed džungle panují nelidské podmínky, zkorumpovaní vedoucí pracovníci, vraždy, krádeže a přepadení jsou součástí každého dne. Osobní stráž mladé Belise dělají její tři bratři, jejím spoluhráčem i oponentem se stává německý táborový lékař. Jejich osobní vztahy tvoří hlavní dějovou náplň a kolísají mezi vzájemnou úctou, láskou i nenávistí, společně se jim však podaří vybudovat nemocnici na vysoké úrovni a vnést do života zlatokopů snesitelnější podmínky. Není však místa na celé zeměkouli, kde by nepůsobila americká CIA. A tak se jednoho dne objeví v pralesním městě kapitán Tortosa s tajným posláním.
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 27.07.2024