Obsah: Jobova zvěst

Shodil se Jan Masaryk z okna Černínského paláce sám? Jaká byla poslední Stalinova slova? A jak to bylo se smrtí Lavrentije Beriji, jedné z nejkrvavějších postav 20. století? A co když úplně jinak? Hranice mezi historickou skutečností a fikcí může být nejistější, než se zdá. Stačí jen udělat jediný krok vedle. Román Jaroslava Haidlera se odehrává v době vymezené únorovým převratem v Československu na jedné straně a karibskou krizí na druhé, v prostředí té nejvyšší politiky i zákulisní reality zpravodajských služeb a přecházení agentů z jednoho tábora do druhého. Osciluje mezi sugestivností dobových pramenů a sledováním vnitřních motivací a myšlení jednotlivých aktérů dění - a odtud se pak může začít odvíjet kontrafaktuální hra na kdyby...
Zdroj: Anotace z knihy Jobova zvěst
Dnes je 24.04.2024