Obsah: Jak nepřežít vlastní smrt

Když se Murray Colin, poslušný zaměstnanec reklamní agentury, dozvídá, že trpí zhoubnou formou nádoru na varleti, rozhodne se radikálně změnit svůj přístup k životu. Během okamžiku zlikviduje výnosnou a měsíce připravovanou kampaň na zmrzlinu, nabourá ferrari svého nadřízeného a v neposlední řadě si vypůjčí vpravdě značnou sumu od sympatických "finančníků" v Soho, kteří se vyznačují silným ruským přízvukem a neortodoxními metodami sloužícími k vymáhání dluhů. Ostatně čeho se obávat: Murrayho předpokládané datum úmrtí je v pohodlném předstihu před termínem splatnosti.Později se však Murray dozvídá, že v nemocnici došlo k omylu - záměně testů - a byla mu tak diagnostikována metastázující rakovina, kterou podle všeho nemá. Najednou se musí vyrovnávat s obviněním z vraždy, několika vloupání a v neposlední řadě se ozývají i "věřitelé", kteří se dozvěděli o Murrayho malém "zamlčení" choroby…Beaumontův vtipný a čtivým způsobem sepsaný román Jak nepřežít vlastní smrt¸v němž autor nešetří černým humorem, je přesvědčivý především zásluhou dialogů, které zřetelně následují moderní filmovou a televizní řeč a zajišťují tak nebývalý spád děje, ale také díky četným ironickým postřehům hlavního hrdiny, jimiž je příběh prokládán a zároveň komentován. Udrží tak bez problémů čtenáře v pozornosti i v pobavení až do náležitě vyhroceného finále.
Zdroj: Anotace z knihy Jak nepřežít vlastní smrt
Dnes je 29.03.2024