Obsah: Nevěrné milenky

Ve strhujícím románu předního současného amerického autora detektivního žánru řeší bývalá policistka, která se rozhodla pro samostatnou detektivní práci, tři velmi různorodé případy. V příběhu Nevěrné milenky přichází Sunny za smrtelně nebezpečných okolností na pomoc třem velmi různým ženám. Najímá si ji významná feministka Mary Lou Goddardová, kterou má Sunny ochránit před výhružnými telefonáty a soustavným obtěžováním, a Sunny nezbývá než se smířit s tím, že jí klientka odmítá prozradit, co ví o nevítané pozornosti, které je vystavována. Když je pak zastřelena jedna z pracovnic klientčiny kanceláře, dospívá policie k názoru, že jde o omyl, že vrah si spletl svou oběť. A když je brzy nato nalezen mrtev muž podezřelý z té vraždy, který nejspíše zahynul vlastní rukou, naskýtá se pohodlná možnost oba případy rázem vyřešit. Sunny je téměř jediná, kdo se s takovým závěrem nespokojí. Současně se k ní obrací o pomoc její nepříliš sympatická starší sestra, která zjišťuje, že manžel je jí nevěrný s jinou ženou, a nejlepší přítelkyně Julie, až dosud spokojená manželka a matka dvou malých dětí, když naváže poměr s víc než nevhodným mužem. Obklopena samými lidmi, kteří ji potřebují, se mladá sympatická Sunny ocitá v náročné situaci. Nejenže musí řešit komplikované citové problémy za svou sestru i za nejlepší přítelkyni, ale hlavně ji vyšetřování vraždy zavádí až do bostonského podsvětí, kde se přes všechnu pomoc dobrého kamaráda Spikea a bývalého manžela Richieho pohybuje na nanejvýš zrádné půdě. Román je plný precizně vykreslených postav, vtipných dialogů a skvělých psychologických postřehů a patří k nejlepším a nejúspěšnějším knihám, které Robert B. Parker zatím napsal.
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 16.04.2024