Obsah: Husitské války - podvržená legenda

Profily významných osobností spojených s husitskou revolucí jsou současně charakteristikou vývoje hnutí a pokusem o jeho přehodnocení.
Publikace patří do kategorie historické publicistiky. Je koncipována jako polemika s "vlasteneckými a marxistickými historiky".
Školní osnovy nám podávají o husitské éře spíše informace, z nichž bychom mohli dospět k zjednodušenému názoru, že husité byli neohrožení bojovníci za spravedlnost a kolem jejich hlav vytváří umělou aureolu, která z nich dělá spíše svaté, než obyčejné smrtelníky. Ale v dějinách, stejně jako v životě, není nic jen černé nebo bílé. Autor se v této knize zaměřil především na reálie, které nejsou obecně známé, a tak staví husitskou éru a její hlavní protagonisty do zcela nového světla.
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 19.05.2024